Γάτος...Ο Μακεδών!
Φίλους έχω μόνο τα ποντίκια...
Λίγα λόγια για εμένα
Στην αρχή ήμουν άσπρος...! αλλά με τις βλακίες που ακούω και βλέπω καθημερινά έγινα μαύρος...!
Σελίδες


ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΦΑΛΙΑ - ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΣΑΚΗΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ - ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
2616 αναγνώστες
Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2010
21:37

 

 

Μετά από ένα εξαιρετικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων το Κορδελιό πιο τυχερό κατάφερε και πέρασε από τα Κουφάλια κερδίζοντας με 0-1.
Ενα παιχνίδι ανοιχτό με πολλές φάσεις και με τις δύο ομάδες να κυνηγάνε με πάθος την νίκη.

Οι γηπεδούχοι τα έχουν με την ατυχία τους αφού δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις πολλές ευκαιρίες 
που δημιούργησαν, ενώ είχαν και δύο δοκάρια σε σουτ του Κεφαλά. Το συγκρότημα του κ.Ζίφκα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και δίκαια οι Κυανόλευκοι αισθάνονται αδικημένοι από το τελικό σκορ. Από την άλλη το Κορδελιό ευτύχησε να ανοίξει νωρίς το σκορ κσι έχοντας την τύχη με το μέρος του να πάρει τους τρείς πολύτιμους βαθμούς της νίκης.
ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ
1΄ο Τσιαντούλης μόνος του πλασάρει άουτ
10΄Σουτ του Λιόνη διώχνει ο Κολίτσης
12 φάουλ του Κεφαλά ο Κουτσίδης αστοχεί από πλεονεκτική θέση
13΄ΓΚΟΛ-Αδράνεις της άμυνας των γηπεδούχων εκμεταλλεύεται ο Χαιρόπουλος που με κοντινή κεφαλιά ψαράκι κάνει το 0-1
14΄Σουτ από την περιοχή του Τοσουνίδη μπλοκάρει ο Κολίτσης
16΄Σέντρα Αιβάζη το σουτ του Κεφαλά άουτ
18΄Ωραία ενέργεια του Τοσουνίδη αλλά το σουτ μπλοκάρει και πάλι ο Κολίτσης
65΄φοβερό σουτ του Κεφαλά η μπάλα στο δοκάρι
70΄Νέο φοβερό σουτ του Κεφαλά η μπάλα και πάλι στο δοκάρι
75΄Ωραία προσπάθεια και σουτ του Αρχοντίδη μπλοκάρει ο Κολίτσης
80΄Σέντρα σουτ του Δούμα μόλις άουτ

Π.Α.Ο. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
Πειμανίδης,Αιβάζης,(55 Μπάρδας),Χαραλαμπίδης,Καλπάκης,Τεκελίδης,Τσομπάνογλου,Αρχοντίδης,
Κουτσίδης(63΄Ζάρκος),Κεφαλάς,Λιόνης(75΄Μερόκης),Τοσουνίδης

ΟΔ.ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
Κολίτσης,Ιβανίδης,Ιγνατίδης,Λουπείδης,Μιλκούδης,Τσιλιγκερίδης,Χαιρόπουλος,
Γεραγώτης(88 Αρσένης),Τσιαντούλης(63΄Ιωάννης),Ανδρεάδης(75΄Δούμας),Σιαντρόπουλος

 
Συγκατοικούν Απόλλων και Οδυσσέας

 

 
 
 
 

Η ισοπαλία του Απόλλωνα Καλαμαριάς στο ματς με τον Κιλκισιακό (0-0) επέτρεψε στο Κορδελιό , μετά το νικηφόρο του πέρασμα από τα Κουφάλια (0-1), να τον «πιάσει» στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το πρωτάθλημα στον Β’ Όμιλο της Δ’ Εθνικής αποκτά νέο ενδιαφέρον μετά τα σημερινά αποτελέσματα, βάζοντας έτσι «φωτιά» στην πρώτη θέση.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Με τρεις βαθμούς ξέφυγε από τη δεύτερη Ελπίδα Σαπών, ο πρωτοπόρος Έβρος Σουφλίου, που επανήλθε στις επιτυχίες στο ματς με τη Ν. Ζίχνη (1-0) , ενώ η ομάδα της Ροδόπης «σκόνταψε» στη Δράμα, στη συνάντηση με τον Πανδραμαϊκό (1-1). Από τον πρώτο όμιλο, ξεχώρισε η νίκη του Εθνικού Γαζώρου επί της ΑΕ Πιερέων (2-1) καθώς και του Κεραυνού Κρηνίδων επί του Εχίνου Σπορ (3-0).

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Τα πάνω – κάτω ήρθαν στον Γ’ Όμιλο μετά τα σημερινά αποτελέσματα. Η ήττα της Αλεξάνδρειας από την Λεπτοκαρυά (2-1), επέτρεψε στον Βατανιακό να μείνει μόνος του στην πρώτη θέση, μετά τη νίκη του στο κατερινιώτικο ντέρμπι επί του Σβορώνου (2-0). Η ομάδα της Ημαθίας έπεσε στην τέταρτη θέση, καθώς στη δεύτερη βρίσκεται το Βατερό (1-3 μέσα στην Αγκαθιά)  και στην τρίτη η Καστοριά, με την εντυπωσιακή της εμφάνιση με 6-0 επί της Γαλατινής. Η Νάουσα ακολουθεί μετά το ισόπαλο, 2-2, μέσα στον Φούφα.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα ,οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές στους τρεις πρώτους ομίλους της Δ’ Εθνικής, έχουν ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
14η αγωνιστική
Γάζωρος - ΑΕ Πιερέων  2-1
Κρηνίδες - Εχίνος Σπορ 3-0
Νιγρίτα – Πετρούσα       2-2
Ορφέας Puma – Κόσμιο 3-0 α.α.
Εθνικός Αλεξ. – Εύμοιρο                  1-1
Προσοτσάνη – Χρυσούπολη    0-0
Πανδραμαϊκός – Σάπες  1-1
Σουφλί - Ν. Ζίχνη 1-0
Ρεπό: Ελευθερούπολη


ΟΜΑΔΑ     Β.      ΓΚΟΛ
01.     Σουφλί        30      20-10
02.     Ελπίδα Σαπών      27      21-12
03.     Ορφέας Ξάνθης    25      22-15
04.     ΑΕ Πιερέων                   24      21-16
-.       Γάζωρος     24      18-9
06.     Πετρούσα   20      21-20
07.     Εχίνος Σπορ                   18      11-18
-.       Προσοτσάνη         18      19-12
09.     Εθνικός Αλεξανδρ.        17      18-11
-.       Νιγρίτα       17      17-20
11.     Εύμοιρο      16      15-17
12.     Ν. Ζίχνη      15      15-19
-.       Κρηνίδες     15      12-16
14.     Ελευθερούπολη    13      13-18
15.     Πανδραμαϊκός      12      14-18
16.     Χρυσούπολη         10      13-24
17.     Κόσμιο       4        8-26

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Πιερέων - Εχίνος Σπορ
Πετρούσα - Γάζωρος
Κόσμιο – Νιγρίτα
Εύμοιρο - Ελευθερούπολη
Χρυσούπολη- Ορφέας Puma
Σάπες - Εθνικός Αλεξ.
Σουφλί – Προσοτσάνη
Ν. Ζίχνη – Πανδραμαϊκός
Ρεπό: Κρηνίδες


Β’ ΟΜΙΛΟΣ
14η αγωνιστική
Κουφάλια - Κορδελιό     0-1
Πολύγυρος – ΠΑΟΔ      1-1
Γαλατάδες – Καλλικράτεια      1-0
Χέρσο – Αρναία   1-3
Απόλλων Καλαμ. – Κιλκισιακός       0-0
Μουδανιά - Αχ. Τριανδρίας     0-4
ΠΑΟΝΕ - Ν. Μυλότοπος                  1-1
Θέρμη – Καμπανιακός   0-3
Ρεπό: Σοχός



ΟΜΑΔΑ     Β.      ΓΚΟΛ
01.     Απόλλων Καλαμαριάς   35      25-4
-.       Οδυσσέας Κορδελιού     35      30-9
03.     Εθνικός Σοχού      31      32-8
04.     Αρναία        26      25-16
05.     Κιλκισιακός                   23      15-11
06.     Ν. Καλλικράτεια  22      15-10
07.     Καμπανιακός        21      23-18
08.     ΠΑΟ Κουφαλίων 20      19-18
09.     Χέρσο         17      10-12
-.       Αχ. Τριανδρίας     17      16-19
11.     ΠΑΟΔ        16      10-14
12.     Γαλατάδες   11      7-14
13.     ΠΑΟΝΕ      10      8-16
14.     Θερμαϊκός  8        12-29
15.     Ν. Μυλότοπος      7        10-20
16.     Πολύγυρος  6        11-26
17.     Ν. Μουδανιά        2        9-31
* Η Νίκη Πολυγύρου έχει – 2 βαθμούς.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Οδυσσέας Κορδελιού - ΠΑΟΔ
Καλλικράτεια - ΠΑΟ Κουφαλίων
Αρναία - Γαλατάδες
Κιλκισιακός - Σοχός
Αχ. Τριανδρίας - Χέρσο
Ν. Μυλότοπος - Απόλλων Καλαμαριάς
Θέρμη - Μουδανιά
Καμπανιακός – ΠΑΟΝΕ
Ρεπό: Πολύγυρος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
14η αγωνιστική
Λευκάδια - Εθνικός Κατερίνης         1-2
Σειρήνα – Λόφοι  5-2
Καστοριά – Γαλατινή     6-0
Βατανιακός – Σβορώνος         2-0
Λεπτοκαρυά – Αλεξάνδρεια    2-1
Νίκη Αγκαθιάς – Βατερό         1-3
ΑΕ Σιάτιστα - Πυρσός Γρεβ.   1-4
Πεντάβρυσος – Κάστορας       1-3
Φούφας – Νάουσα         2-2

ΟΜΑΔΑ     Β.      ΓΚΟΛ
01.     Βατανιακός 31      25-6
02.     Βατερό       30      31-12
03.     Καστοριά    29      35-8
04.     Αλεξάνδρεια         28      31-13
05.     Νάουσα       26      28-12
-.       Πυρσός Γρεβενών          26      25-13
07.     Κάστορας   21      27-24
08.     Λευκάδια    20      27-21
09.     Γαλατινή     19      16-28
-.       Νίκη Αγκαθιάς     19      13-13
11.     Σειρήνα       18      19-19
11.     Σβορώνος   17      17-13
-.       Λεπτοκαρυά                   17      15-22
14.     Λόφοι         12      12-42
15.     Φούφας       9        12-19
16.     Εθνικός Κατερίνης                  8        8-26
16.     Πεντάβρυσος        6        11-36
17.     Σιάτιστα      5        7-37
* Η Καστοριά άρχισε το πρωτάθλημα με – 6 βαθμούς.
* Ο Μακεδονικός Φ. έχει -3 βαθμούς

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Εθνικός Κατερίνης - Λόφοι
Γαλατινή - Λευκάδια
Σβορώνος - Σειρήνα
Αλεξάνδρεια – Καστοριά
Βατερό – Βατανιακός
Πυρσός Γρεβ. - Λεπτοκαρυά
Κάστορας - Νίκη Αγκαθιάς
Φούφας - ΑΕ Σιάτιστα
Νάουσα – Πεντάβρυσος
 
 

 

 
Ασταμάτητη η Δόξα Πενταλόφου
 
 
Νικηφόρα απέδρασε και από την Πολίχνη η πρωτοπόρος της Α1 κατηγορίας του πρωταθλήματος της ΕΠΣΜ (1-2), συνεχίζοντας ακάθεκτη την εντυπωσιακή της πορεία.


Η ομάδα του Γιάννη Σαμαράντου οδηγεί σταθερά την κούρσα του πρωταθλήματος της μεγάλης κατηγορίας, διατηρώντας μία σταθερή απόσταση ασφαλείας των επτά βαθμών, από τους «διώκτες» της. Όσο για τους υπόλοιπους «μνηστήρες» της πρώτης θέσης, οΟλυμπιακός Κυμίνων επικράτησε με 1-0 του Αγγελοχωρίου, η Ηλιούπολη πήρε πολύτιμο «διπλό» μέσα στη Σίνδο (1-3) ενώ η Μαλακοπή επικράτησε με 4-3 του Μακεδονικού Λητής.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της εμβόλιμης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία της ΕΠΣΜ, η βαθμολογία καθώς και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής: 




Α1 KAΤΗΓΟΡΙΑ
(14η αγωνιστική)
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Εθνικός Πυλαίας – Ελευθεριακός     4-0
Φοίνικας Πολίχνης - Δόξα Πενταλόφου     1-2
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Μακεδονικός Λητής  4-3
Βορράς Αμπελοκήπων - Εθνικός Μαλγάρων       0-2
Ιωνικός - Ηρακλής Αμπελοκήπων    2-2
Ολυμπιακός Κυμίνων - Κεραυνός Αγγελοχωρίου 1-0
Ομόνοια Σίνδου - ΓΣ Ηλιούπολης     1-3
Μακεδονικός Γέφυρας - Ένωση Συκεών    1-0


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ         35      28-11
2.       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜ. 28      27-11
3.       ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ     27      24-11
4.       ΠΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ       23      35-27
5.       ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ         21      16-11
6.       ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ        20      28-28
7.       ΕΘΝ. ΜΑΛΓΑΡΩΝ       19      16-12
8.       ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ      18      18-13
9.       ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ     17      10-14
10.     ΙΩΝΙΚΟΣ   15      17-21
11.     ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ   15      22-21
12.     ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠ.                   13      13-16
13.     ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ         13      13-21
14.     ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦ. 13      11-22
15.     ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ        12      15-21
16.     ΚΕΡ. ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ         11      10-20
17.     ΒΟΡΡΑΣ ΑΜΠΕΛ.       4        7-29

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12/08)
Ελευθεριακός - Δόξα Πενταλόφου
Μακεδονικός Λητής - Εθνικός Πυλαίας
Εθνικός Μαλγάρων - ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Παύλος Μελάς
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Βορράς Αμπελοκήπων
Ένωση Συκεών – Ιωνικός
Ομόνοια Σίνδου - Ολυμπιακός Κυμίνων
ΓΣ Ηλιούπολης - Μακεδονικός Γέφυρας
 
 
Πρωταθλήτρια χειμώνα η Χαλκηδόνα

 

 
 
 
 


Η Αναγέννηση επικράτησε με το ευρύ 4-0 επί του Σμυρναϊκού Βαθυλάκκου και φιγουράρει σταθερά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Α’ Ομίλου της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΜ

 

 

 

 
Μία ταχύτητα πάνω από τις υπόλοιπες ομάδες της Α1 είναι για άλλη μία χρονιά Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός. Οι «πράσινοι» ήταν καταιγιστικοί, νικώντας 93-62 τον Άρη και περιμένουν τους Πειραιώτες (που παιζουν την Πέμπτη με τον ουραγό Ηλυσιακό) για να δουν αν θα συνεχίζουν να μοιράζονται την κορυφή της βαθμολογίας.
 
Ολοταχώς για να πάρει την τρίτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος οδεύει ο Κολοσσός Ρόδου. Οι "θαλασσί" επικράτησαν 73-49 του Πανιωνίου στο "Βενετόκλειο" και έφτασαν τις πέντε νίκες, όσες έχει και το Περιστέρι (75-62 τον Ίκαρο Καλλιθέας), που είσε τους Βαγγέλη Μάντζαρη και Τζούλιαν Σένσλι να πετυχαίνουν μαζί 39 πόντους.

Νέα ήττα της ΑΕΚ, 89-86 από την αήττητη εντός έδρας Καβάλας, σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από επεισόδια που δημιούργησαν λίγο πριν το φινάλε οι οπαδοί του "δικεφάλου".

Μεγάλο "διπλό" του Αμαρουσίου επί του Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη (59-68), ενώ ο ΠΑΟΚ νίκησε εύκολα στην Πυλαία τον Πανελλήνιο (76-55).

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:
  

ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος 75-55
Παναθηναϊκός-Άρης 93-62
Ηρακλής-Μαρούσι 59-68
Περιστέρι-Ίκαρος Καλλιθέας 75-62
Κολοσσός Ρόδου-Πανιώνιος 73-49
Καβάλα-ΑΕΚ 89-86
Ηλυσιακός-Ολυμπιακός 16/12 (18:00, ΕΤ1)
  
Βαθμολογία
  

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΠΟΝΤΟΙ
 1 Παναθηναϊκός 8 16 743-485
 2 Ολυμπιακός 7 14 598-466
 3 Κολοσσός Ρόδου 8 13 581-554
 4 Περιστέρι 8 13 561-543
 5 Καβάλα 8 13 623-589
 6 Άρης 8 12 587-624
 7 ΠΑΟΚ 8 12 590-595
 8 Ίκαρος Καλλιθέας 8 12 541-574
 9 Μαρούσι 8 12 580-649
10 Πανιώνιος 8 11 514-543
11 ΑΕΚ 8 11 631-656
12 Ηρακλής 8 10 510-610
13 Πανελλήνιος 8 9 551-622
14 Ηλυσιακός 7 7 510-592
  
Η επόμενη αγωνιστική

ΑΓΩΝΑΣ ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΚΑΝΑΛΙ
Μαρούσι-ΠΑΟΚ 18/12 16:00 ΕΤ1
Άρης-Ηρακλής 18/12 19:15 Nova
ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 18/12 21:15 Nova
Ίκαρος-Κολοσσός 18/12 12:30  
Πανιώνιος-Καβάλα 18/12 16:00  
Ολυμπιακός-Περιστέρι 18/12 16:00 ΕΤ1
Πανελλήνιος-Ηλυσιακός 18/12 16:00  
 

 

 

 

 
Στο ντέρμπι του βορείου ομίλου της Γ’ Εθνικής η Αναγέννηση Επανωμής πήρε τη νίκη επί της Καλλονής με 1-0 και πάτησε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στο Νότο κερδισμένη ήταν η… Ρόδος που παίζει τη Δευτέρα με τα Χανιά, καθώς Παναχαϊκή και Κόρινθος δεν μπόρεσαν να πάρουν τους τρεις βαθμούς.
   

Το ντέρμπι στον βόρειο όμιλο ανάμεσα στην Επανωμή και την Καλλονή κρίθηκε στο 44ο λεπτό, όταν ο 32χρονος επιθετικός των γηπεδούχων Θανάσης Δανίδης έκανε το 1-0, πετυχαίνοντας το πρώτο του φετινό τέρμα. Αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική νίκη για την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Στα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου ξεχώρισε η σπουδαία νίκη του Φωκικού επί της Νίκης Βόλου με 3-1, χάρη στην οποία η ομάδα της Άμφισσας πάτησε στην τρίτη θέση.
 
Στο νότιο όμιλο, ματσάρα έγινε ανάμεσα στον Απόλλων Σμύρνης και την Παναχαϊκή. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, αλλά ο Απόλλων έκανε την ανατροπή και νίκησε 2-1, σ’ ένα πολύ σκληρό παιχνίδι, που βγήκαν 12 κίτρινες και μία κόκκινη κάρτα (αποβλήθηκε στο 60’ ο Ακπαρίδης των φιλοξενούμενων). Ούτε η Κόρινθος μπόρεσε να κερδίσει τον εκ των ουραγών Ολυμπιακό Χερσονήσου και μάλιστα έσωσε την παρτίδα λίγο πριν το τέλος (84’).
 
Αποτελέσματα και σκόρερ της 13ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου
 
Κυριακή 
 
Αγ. Παρασκευή – ΠΑΟ Ρουφ 0-0
Πανηλειακός – Κεραυνός Κερατέας 1-0 (9’ Θωνιάτης)
Απόλλων Σμύρνης – Παναχαϊκή 2-1 (32’ Συρίγος, 78’ Λαζανάς – 20 πέν. Καραγιάννης)
Παναιγιάλειος – Βύζας Μεγάρων 0-2 (54’ Όκουε, 73’ πέν. Ατματζίδης)
Ολυμπιακός Χερσονήσου – Κόρινθος 1-1 (28’ Βλάχος – 84’ Καφαντάρης)
Αίας Σαλαμίνας – Ασπρόπυργος 1-0 (44’ Καραχάλιος)
Πλατανιάς Χανίων – Ηρακλής Ψαχνών 2-0 (71’, 94’ Μπαξεβάνης)
 
Δευτέρα
 
Ρόδος - Χανιά
 
Βαθμολογία
 
1. Ρόδος (14-9) 22
2. Παναχαϊκή (16-9) 21
3. Βύζας Μεγάρων (13-9) 21
4. Κόρινθος (16-12) 20
5. Πλατανιάς Χανίων (12-7) 20
6. Απόλλων Σμύρνης (14-11) 20
7. Παναιγιάλειος (12-13) 20
8. Ηρακλής Ψαχνών (14-12) 19
9. Αίας Σαλαμίνας (11-13) 18
10. ΠΑΟ Ρουφ (13-13) 17
11. Αγία Παρασκευή (14-14) 15
12. Χανιά  (11-15) 15
13. Ασπρόπυργος (11-18) 15
14. Πανηλειακός (7-8) 15
15. Ολυμπιακός Χερσονήσου (9-13) 11
16. Κεραυνός Κερατέας (7-16) 6
 
Αποτελέσματα και σκόρερ της 13ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου
 
Κυριακή
 
Φωκικός – Νίκη Βόλου 3-1
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Δόξα Κρανούλας 1-0 (9’ Χασάνογλου)
Τύρναβος – Ζάκυνθος 1-1 (Κράβαρης – 11’ Βασιλειάδης)
Κοζάνη - Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας 3-1 (65’ Γκόβας, 69’ Μαρκόπουλος, 86’ Χριστοφορίδης – 34’ Καλιαμπάκας)
Αναγέννηση Επανωμής – Καλλονή 1-0 (44’ Δανίδης)
Οδυσσέας Αναγέννησης – Ναυπακτιακός Αστέρας 0-3
Εορδαϊκός – Αετός Σκύδρας 0-0
 
Δευτέρα 
 
Πότιοι Κατερίνης – Μακεδονικός
 
Βαθμολογία
 
1. Αναγέννηση Επανωμής 13-6 24
2. Καλλονή 15-6 23
3. Φωκικός 19-13 22
4. Νίκη Βόλου 12-12 20
5. Εορδαϊκός 13-11 18
6. Τύρναβος 16-14 17
7. Ζάκυνθος 8-9 17
8. Αναγέννηση Γιαννιτσών 7-8 17
9. Δόξα Κρανούλας 9-8 16
10. Κοζάνη 14-13 16
11. Εθνικός Φιλιππιάδας 8-8 15
12. Αετός Σκύδρας 11-11 14
13. Μακεδονικός 13-16 12
14. Οδυσσέας Αναγέννησης 12-19 12
15. Πόντιοι Κατερίνης 9-13 12
16. Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας 16-19  11
17. Ναυπακτιακός Αστέρας  9-18 10
 
* Ρεπό είχε ο Εθνικός Φιλιππιάδας

 

Το σχόλιό σας

Σχετικά με το blog
-Το blog μας περιλαμβάνει αιχμηρά και καυστικά σχόλια από την επικαιρότητα που επηρεάζουν άμεσα την ζωή μας...!

-ΕΠΙΣΗΣ... ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ - και όχι μόνο - ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ

Υ.Γ.1 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ (ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ) ΟΤΙ ΚΕΧΑΓΙΑ ΣΤΑ "ΑΡΧ...Α" ΜΑΣ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΜΟΙΑ ...!!!

Y.Γ.2 ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ...ΚΑΤΩ...ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ...
Αναζήτηση
Προηγούμενα Άρθρα
Τελευταίες δημοσιεύσεις
16/8Δήμος Χαλκηδόνας : Επιβεβαιωμένο κρούσμα ιού Δυτικού Νείλου στον Αγ. Αθανάσιο !
13/8Παρά-πολιτικά : "Σεμνά και Ταπεινά ... "
12/8ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑ ... : "Τα Κακώς Κείμενα "
8/8Ωραιόκαστρο : Στις 27 Αυγούστου η ορκωμοσία της νέας δημοτικής αρχής Ωραιοκάστρο
6/8ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 7-09-19 ΛΕΜΕ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ.
4/815o ΑΝΤΑΜΩΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ
3/8Δήμος Χαλκηδόνος - Σταύρος Αναγνωστόπουλος: Καθημερινή ενημέρωση για θέματα του δήμου…!