Γάτος...Ο Μακεδών!
Φίλους έχω μόνο τα ποντίκια...
Λίγα λόγια για εμένα
Στην αρχή ήμουν άσπρος...! αλλά με τις βλακίες που ακούω και βλέπω καθημερινά έγινα μαύρος...!
Σελίδες


ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΌ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ε.Π.Σ.Μ.: ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ - ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΤΖΕΝΗ ΓΟΥΣΗ ΤΑΚΗΣ ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΧΕΙΜΑΡΙΟΣ
1765 αναγνώστες
Δευτέρα, 24 Ιανουαρίου 2011
01:38

 

 
Επεισοδιακό φινάλε στην Ηλιούπολη

Από το σοβαρό τραυματισμό ενός ποδοσφαιριστή, μετά μάλιστα τη λήξη της αναμέτρησης, επισκιάστηκε το ντέρμπι της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣΜ, ανάμεσα στην Ηλιούπολη και τη Δόξα Πενταλόφου.


Συγκεκριμένα, και ενώ το παιχνίδι είχε λήξει με 2-1 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας, υπήρξε συμπλοκή έξω από τα αποδυτήρια, με αποτέλεσμα ο ποδοσφαιριστής της Δόξας Πενταλόφου, Ζήσης Τούλο, να βρεθεί στο έδαφος και να χτυπήσει το κεφάλι του.
Αφού του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες, ο άτυχος παίκτης μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου, όπου του έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις και κρίθηκε πως πρέπει να παραμείνει για νοσηλεία, για προληπτικούς κυρίως λόγους, και χωρίς να διατρέχει κίνδυνο.
Αξίζει να αναφέρουμε πως ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων, κατέθεσε μήνυση, προς παίκτη της αντίπαλης ομάδας, που το θεωρεί υπεύθυνο για το συμβάν, με αποτέλεσμα να οδηγηθεί στο αυτόφωρο. Αύριο αναμένονται εξελίξεις.
Δυστυχώς, το αγωνιστικό μέρος περνάει σε δεύτερη μοίρα και μάλιστα μετά από τη διεξαγωγή ενός ωραίου παιχνιδιού, που δικαιολογεί τη βαθμολογική θέση των δύο ομάδων. Τέτοια γεγονότα απαγορεύεται να συμβαίνουν στα γήπεδα και μάλιστα σε ερασιτεχνικούς αγώνες.
Για την ιστορία, η Ηλιούπολη αναδείχθηκε νικήτρια στο ντέρμπι των πρωτοπόρων και απολαμβάνει πλέον μόνη της την κορυφή.  Να τονίσουμε πως το συμβάν σημειώθηκε στο φύλλο αγώνα από τον διαιτητή της αναμέτρησης κ. Μποζατζίδη.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 κατηγορία της ΕΠΣΜ, καθώς και στις υπόλοιπες (Α', Β' και Γ'), σε όλους τους ομίλους,  έχουν ως εξής: 

Α1 KAΤΗΓΟΡΙΑ
(19η αγωνιστική)
Ελευθεριακός - Ηρακλής Αμπελοκήπων     0-2
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Εθνικός Μαλγάρων    0-0
Ομόνοια Σίνδου - Μακεδονικός Λητής       0-1
ΓΣ Ηλιούπολης - Δόξα Πενταλόφου 2-1
Βορράς Αμπελοκήπων - Παύλος Μελάς     1-6
Μακεδονικός Γέφυρας - Εθνικός Πυλαίας  0-0
Ιωνικός - ΠΟ Μαλακοπής       2-2
Ολυμπιακός Κυμίνων - Φοίνικας Πολίχνης 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ     42      36-18
2.       ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ         39      33-15
3.       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜ. 39      41-17
4.       ΠΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ       32      40-29
5.       ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ         31      21-12
6.       ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ      27      22-15
7.       ΕΘΝ. ΜΑΛΓΑΡΩΝ       26      21-17
8.       ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠ.                   25      25-17
9.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ   23      31-29
10.     ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ        23      35-37
11.     ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ     22      15-18
12.     ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ         19      17-27
13.     ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦ. 19      17-28
14.     ΙΩΝΙΚΟΣ   19      26-36
15.     ΚΕΡ. ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ         17      15-26
16.     ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ        12      16-30
17.     ΒΟΡΡΑΣ ΑΜΠΕΛ.       5        11-49


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Ελευθεριακός
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Ένωση Συκεών
Εθνικός Μαλγάρων - Ομόνοια Σίνδου
Μακεδονικός Λητής - Μακεδονικός Γέφυρας
Δόξα Πενταλόφου - Ολυμπιακός Κυμίνων
Εθνικός Πυλαίας - Ιωνικός
Φοίνικας Πολίχνης - Βορράς Αμπελοκήπων
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Παύλος Μελάς

A’ KAΤΗΓΟΡΙΑ
A’ΟΜΙΛΟΣ
(14η αγωνιστική)
Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης - Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου        1-1
Αστέρας Αμπελοκήπων - Δόξα Ελπίδας     3-2
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου - Αναγέννηση Χαλκηδόνας      2-0
Νίκη Νεοχωρούδας - Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου    0-2
Αίας Ευόσμου - Ταύροι Ελ. Κορδελιού      2-0
Μ. Αλέξ. Βραχιάς - ΑΕ Αμπελοκήπων       2-0

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΝΑΓ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ        35      42-6
2.       Μ. ΑΛ. ΒΡΑΧΙΑΣ         31      35-14
3.       ΑΟΚ ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ         30      25-12
4.       ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ         24      27-16
5.       ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛ.     24      22-17
6.       ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ    22      20-17
7.       ΤΑΥΡΟΙ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ   18      17-26
8.       ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 16      17-25
9.       ΣΜΥΡΝΑΪΚΟΣ ΒΑΘ.   14      17-33
10.     Μ. ΑΛ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ         13      20-21
11.     ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ 9        13-29
12.     ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ         4        8-47

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου - Δόξα Ελπίδας
Αναγέννηση Χαλκηδόνας - Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης
Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου - Αστέρας Αμπελοκήπων
Ταύροι Ελ. Κορδελιού - ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου
ΑΕ Αμπελοκήπων - Νίκη Νεοχωρούδας
Αίας Ευόσμου - Μ. Αλέξ. Βραχιάς

Β ΟΜΙΛΟΣ
(14η αγωνιστική)
Ολυμπιακός Τερψιθέας - Αισχύλος Ωραιοκάστρου        2-2
Ομόνοια Σταυρούπολης - Μ. Αλέξανδρος Θεσ/κης       1-3
ΑΣ Νεάπολης - Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου         1-0
Νίκη Ευκαρπίας - ΑΕ Πυλαίας          3-1
Aκρίτες Συκεών - Φλόγα Ανάληψης ANABΟΛΗ
ΑΕ Φιλύρου - Αναγέννηση 2005       5-0


ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ      31      22-7
2.       ΝΕΑΠΟΛΗ          30      25-13
3.       ΑΚΡΙΤΕΣ ΣΥΚΕΩΝ      25      25-15
4.       ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ       24      29-15
5.       Ν. Γ. ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ       18      23-18
6.       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 2005   18      27-31
7.       ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ     18      22-23
8.       ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ     15      17-23
9.       Μ.ΑΛ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ      15      18-25
10.     ΦΛΟΓΑ ΑΝΑΛΗΨΗΣ  13      23-26
11.     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ         13      12-22
12.     ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ       9        15-40

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αισχύλος Ωραιοκάστρου - Μ. Αλέξανδρος Θεσ/κης
Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου - Ολυμπιακός Τερψιθέας
ΑΕ Πυλαίας - Ομόνοια Σταυρούπολης
Φλόγα Ανάληψης - ΑΣ Νεάπολης
Αναγέννηση 2005 - Νίκη Ευκαρπίας
Ακρίτες Συκεών - ΑΕ Φιλύρου


Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
(14η αγωνιστική)
ΑΕ Κρήνης - Νίκη Μεσημερίου        0-1
Φοίνικας Καλαμαριάς – Μαραθώνας          2-3
ΑΕ Φαλήρου - Απόλλων Κάτω Σχολαρίου 0-0
Αχιλλέας Περαίας - Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου 7-1
Ποσειδώνας Καλαμαριάς - Αναγέννηση Ρυσίου   3-2
Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Άγ. Γεώργιος Ν. Κρήνης    4-0

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΕ ΚΡΗΝΗΣ       31      21-8
2.       ΠΟΣ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ   26      30-10
3.       ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ   25      24-16
4.       ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΡΑΙΑΣ 24      30-13
5.       ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ      24      22-15
6.       ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ    21      30-26
7.       ΑΠΟΛΛΩΝ Κ. ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ          19      15-13
8.       ΑΕ ΦΑΛΗΡΟΥ    18      27-26
9.       ΝΙΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ  18      23-21
10.     ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ  16      22-21
11.     ANAΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ       7        10-22
12.     ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ     7        17-46
13.     ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ    6        16-36

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Νίκη Μεσημερίου - Ορφέας Σουρωτής
Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Ποσειδώνας Καλαμαριάς
Μαραθώνας - ΑΕ Κρήνης
Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου - Φοίνικας Καλαμαριάς
Αναγέννηση Ρυσίου - ΑΕ Φαλήρου
Άγ. Γεώργιος Ν. Κρήνης - Αχιλλέας Περαίας


Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
(14η αγωνιστική)
Τρίτων Βόλβης - ΑΕ Αγ. Γεωργίου   1-1
ΑΕ Κορώνειας - Μ. Αλέξ. Μελισσοχωρίου          0-1
Δόξα Περιβολακίου - Φοίνικας Σχολαρίου 5-3
Ιάσων Αυγής - Απόλλων Ζαγκλιβερίου       5-0
ΑΠΕ Λαγκαδά - Ελλήσποντος Κριθιάς       0-1
Δόξα Ασσήρου - Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου     3-3


ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ   29      25-9
2.       ΔΟΞΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΟΥ       28      23-13
3.       ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ   27      24-9
4.       Μ ΑΛ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ    24      17-13
5.       ΑΕ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ       22      22-18
6.       ΜΑΚ. ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ         19      24-23
7.       ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ 17      27-18
8.       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ     16      17-14
9.       ΤΡΙΤΩΝ ΒΟΛΒΗΣ                 14      19-19
10.     ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ         13      14-24
11.     ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ      10      19-34
12.     ΑΕ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ 7        11-25
13.     ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ         6        13-34

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Αγ. Γεωργίου - Κεραυνός Κολχικού
Μ. Αλέξ. Μελισσοχωρίου - Τρίτων Βόλβης
Απόλλων Ζαγκλιβερίου - ΑΕ Κορώνειας
Ελλήσποντος Κριθιάς - Δόξα Περιβολακίου
Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - Ιάσων Αυγής
Δόξα Ασσήρου - ΑΠΕ Λαγκαδά


B’ KAΤΗΓΟΡΙΑ
A’ ΟΜΙΛΟΣ
(13η αγωνιστική)
ΑΟ Μεσήμβριας - Θρίαμβος Παρθενίου     4-0
Αναγέννηση Προχώματος – Μαγνησιακός 1-0
Διγενής Μονολόφου - Αξιός Ανατολικού   3-0
Φίλιππος Ελεούσας - Ατρόμητος Φιλαδέλφειας   3-2
ΑΕ Νέων Σίνδου - ΠΑΟΚ Κυμ./Μαλγάρων         4-0
Δόξα Αδένδρου - Ολυμπιακός Λουδία        1-1

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ     34      26-4
2.       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΔΙΑ      26      24-14
3.       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ   21      17-10
4.       ΑΕ ΝΕΩΝ ΣΙΝΔΟΥ      19      24-17
5.       ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΕΛΕΟΥΣΑΣ        19      20-19
6.       ΠΟ ΞΗΡΟΧΩΡΙΟΥ       17      20-15
7.       Α.Ο. ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ     17      23-14
8.       ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ 16      16-21
9.       ΠΑΟΚ ΚΥΜ-ΜΑΛ.      14      15-27
10.     ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ    12      17-28
11.     ΔΟΞΑ ΑΔΕΝΔΡΟΥ      12      15-25
12.     ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ          6        12-25
13.     ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ    5        14-24

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Μεσήμβριας - ΠΟ Ξηροχωρίου
Θρίαμβος Παρθενίου - Διγενής Μονολόφου
Μαγνησιακός - Φίλιππος Ελεούσας
Αξιός Ανατολικού - ΑΕ Νέων Σίνδου
Ατρόμητος Φιλαδέλφειας - Ολυμπιακός Λουδία
ΠΑΟΚ Κυμ./Μαλγάρων - Δόξα Αδένδρου


B’ ΟΜΙΛΟΣ
(13η αγωνιστική)
Κανονιέρηδες - Δόξα Αγ. Παύλου     2-2
Άγιος Δημήτριος - Δόξα Ελευθερίου Κορδελιού  2-3
Εθνικός Εύοσμου - Ακαδημία Ποδ. Ζ. Ζάχος       3-1
Όλυμπος Δενδροποτάμου - ΑΕ Ευόσμου    2-2
Ρουβίκωνας - ΑΣ Μενεμένης  3-1
Θεσσαλονίκη - ΠΟ Ξηροκρήνης       0-3

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ         26      35-15
2.       ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ   25      27-14
3.       ΔΟΞΑ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ   25      24-14
4.       ΡΟΥΒΙΚΩΝΑΣ    22      34-26
5.       ΟΛΥΜΠΟΣ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  22      20-23
6.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 21      27-19
7.       ΠΟ ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ      19      19-25
8.       ΑΓIΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    18      28-28
9.       ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 14      20-28
10.     ΔΟΞΑ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ       11      15-31
11.     ΑΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ        8        12-27
12.     ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΖΑΧΟΣ   6        17-28


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Άγιος Δημήτριος - Κανονιέρηδες
Δόξα Αγ. Παύλου - Εθνικός Εύοσμου
Δόξα Ελ. Κορδελιού - Όλυμπος Δενδροποτάμου
Ακαδημία Ποδ. Ζ. Ζάχος - Ρουβίκωνας
ΑΕ Ευόσμου - ΠΟ Ξηροκρήνης
ΑΣ Μενεμένης - Θεσσαλονίκη


Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
(13η αγωνιστική)
Πήγασος - Κεραυνός Αγίου Παύλου 0-1
Ένωση Ανθ. Καρατάσου - Ελπίδες Σταυρούπολης         3-0
ΑΕ Καλλιθέας - Σταυραετός Ευξεινούπολης        0-0
Ελπίδες Ηλιούπολης - Κισσός Χορτιάτη     1-2
Θρίαμβος Ευαγγελίστριας - Εθνικός Μετεώρων  4-1

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΕΝΩΣΗ ΑΝΘ. ΚΑΡΑΤΑΣΟΥ          34      32-1
2.       ΚΙΣΣΟΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ     29      31-9
3.       KEΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ  23      25-9
4.       ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ     20      27-20
5.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ         16      14-16
6.       ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ          15      14-18
7.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ         14      14-27
8.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ     9        13-18
9.       ΠΗΓΑΣΟΣ 9        16-26
10.     ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ        8        13-32
11.     ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗΣ      6        8-31

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ένωση Ανθοκήπων Καρατάσου - Πήγασος
Κεραυνός Αγίου Παύλου - ΠΑΟΚ Πολίχνης
Ελπίδες Σταυρούπολης - ΑΕ Καλλιθέας
Σταυραετός Ευξεινούπολης - Εθνικός Μετεώρων
Κισσός Χορτιάτη - Θρίαμβος Ευαγγελίστριας


Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
(13η αγωνιστική)
Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη – Προοδευτική    4-1
Αισχύλος Θεσσαλονίκης - ΑΕ Χαριλάου    1-1
Αριστοτέλης – Μελιτέας         0-1
ΑΕ Μαρτίου - Μέντεκας Καλαμαριάς        4-3
Πέρα – Χελιδόνια 0-1

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΜΕΛΙΤΕΑΣ         24      16-12
2.       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ        22      21-12
3.       ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΕΓΙΟ  19      25-18
4.       ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ       19      20-16
5.       ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ        19      14-12
6.       ΑΕ ΧΑΡΙΛΑΟΥ  18      26-20
7.       ΜΕΝΤΕΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ          15      20-18
8.       ΑΕ ΜΑΡΤΙΟΥ     13      19-21
9.       ΠΕΡΑ         11      16-26
10.     ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 8        12-22
11.     ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ   8        7-19


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αισχύλος Θεσσαλονίκης - Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη
Προοδευτική - Αριστοτέλειο Κολέγιο
ΑΕ Χαριλάου - Αριστοτέλης
Μελιτέας - Χελιδόνια
Μέντεκας Καλαμαριάς - Πέρα


Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
(13η αγωνιστική)
ΑΟ Καρδίας - Αστέρας Ραιδεστού    3-6
Ατρόμητος Τριαδίου - Αετός Βασιλικών    1-0
Θρίαμβος Ταγαράδων - Δόξα Τριλόφου     1-3
Πανόραμα - Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής         1-1
Ατρόμητος Πλαγιαρίου - Ελπίδες Θερ. Θέρμης   0-0
Ερμής Μηχανιώνας - Νίκη Κερασιάς         2-3


ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ         31      36-16
2.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΘΕΡ. ΘΕΡΜΗΣ      25      27-9
3.       ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ     25      18-11
4.       ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ         23      17-12
5.       ΔΟΞΑ ΤΡΙΛΟΦΟΥ       23      22-13
6.       ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ      22      24-19
7.       ΝΙΚΗ ΚΕΡΑΣΙΑΣ         20      24-21
8.       ΠΑΝΟΡΑΜΑ      13      13-21
9.       ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ    12      10-28
10.     ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ    9        13-21
11.     ΑΕΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ    8        8-25
12.     ΕΡΜΗΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ        3        8-24

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Τριαδίου - ΑΟ Καρδίας
Αστέρας Ραιδεστού - Θρίαμβος Ταγαράδων
Αετός Βασιλικών - Πανόραμα
Δόξα Τριλόφου - Ατρόμητος Πλαγιαρίου
Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής - Νίκη Κερασιάς
Ελπίδες Θερ. Θέρμης - Ερμής Μηχανιώνας

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ
(13η αγωνιστική)
Μακεδονικός Ασκού - Ελλήσποντος Μαδύτου    4-3
Εθνικός Προφήτη - Δόξα Αρετής     1-2
ΠΑΟΚ Σταυρού - Μ. Αλέξ. Νέας Απολλωνίας    ANABΟΛΗ
Ηρακλής Μοδίου - Αετός Άνω Σταυρού     1-0
ΑΣ Αρέθουσα - ΑΕ Πολυδενδρίου    0-0
Αστραπή Νικομηδινού - Διγενής Κρυονερίου      1-1


ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΔΟΞΑ ΑΡΕΤΗΣ   34      43-12
2.       ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ     29      31-17
3.       ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ        24      40-17
4.       ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ    23      26-22
5.       Μ. ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ   18      22-20
6.       ΑΣ ΑΡΕΘΟΥΣΑ  17      21-21
7.       ΠΡΟΟΔΟΣ ΑΔΑΜ        13      18-28
8.       ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ        13      14-22
9.       ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ      13      25-26
10.     ΑΕΤΟΣ AΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ       8        13-30
11.     EΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ  8        18-26
12.     ΑΕ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ  7        11-23
13.     ΑΣΤΡΑΠΗ ΝΙΚΟΜΗΔΙΝΟΥ 6        10-28

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μακεδονικός Ασκού - Πρόοδος Αδάμ
Ελλήσποντος Μαδύτου - ΠΑΟΚ Σταυρού
Δόξα Αρετής - Ηρακλής Μοδίου
Μ. Αλέξ. Νέας Απολλωνίας - ΑΣ Αρέθουσα
Αετός Άνω Σταυρού - Διγενής Κρυονερίου
ΑΕ Πολυδενδρίου - Αστραπή Νικομηδινού


ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
(13η αγωνιστική)
ΠΑΟ Δορκάδας - Δράση Αρδαμερίου        3-0
Άρης Καβαλαρίου – Λευκοχωριακός         2-0
Κεραυνός Ωραιοκάστρου - ΑΠΟ Λαχανά   6-0
Νέστωρ Όσσας - Φίλιππος Παλαιοκάστρου         0-3 α.α.
Ποντιακός Πολυδενδρίου - ΠΑΟ Ξυλούπολης     1-0
Αστέρας Ανάληψης - Δόξα Δρυμού  3-0

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ    30      26-10
2.       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ      25      25-13
3.       ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  22      23-12
4.       ΛΕΥΚΟΧΩΡΙΑΚΟΣ     21      18-13
5.       ΠΑΟ ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ  20      22-12
6.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ 19      18-20
7.       ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ     19      29-15
8.       ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ         17      12-10
9.       ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 16      18-20
10.     ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ        15      17-24
11.     ΑΠΟ ΛΑΧΑΝΑ   10      19-30
12.     ΔΡΑΣΗ ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ          5        14-34
13.     ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ 4        8-36

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΟ Δορκάδας - Εθνικός Λαγυνών
Δράση Αρδαμερίου - Κεραυνός Ωραιοκάστρου
Λευκοχωριακός - Νέστωρ Όσσας
ΑΠΟ Λαχανά - Ποντιακός Πολυδενδρίου
Φίλιππος Παλαιοκάστρου - Δόξα Δρυμού
ΠΑΟ Ξυλούπολης - Αστέρας Ανάληψης


Γ’ KAΤΗΓΟΡΙΑ
A’ ΟΜΙΛΟΣ
(12η αγωνιστική)
Ελπίδες Χαλάστρας - Αστραπή Δενδροποτάμου  1-2
Δόξα Πετρωτού - Μ. Αλέξ. Ελλήνων         4-1
Φίλιππος Χαλκηδόνας - Αστραπή Μεσαίου         0-1
ΑΟ Θράκης - Απόλλων Καστανά     4-1
Μακεδών Ευόσμου - Μακεδονικός Μοναστηρίου         2-2


ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΩΤΟΥ      28      37-11
2.       ΜΑΚ. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ         26      24-13
3.       ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡ.      22      28-17
4.       ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ  20      35-15
5.       ΜΑΚΕΔΩΝ ΕΥΟΣΜΟΥ        17      22-20
6.       Μ. ΑΛ. ΕΛΛΗΝΩΝ      16      25-19
7.       ΦΙΛ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ   13      20-23
8.       ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΣΤΑΝΑ         8        17-36
9.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ        7        21-24
10.     ΑΟ ΘΡΑΚΗΣ       3        19-32
11.     ΟΡΦΕΑΣ ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ         0        7-45


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστραπή Δενδροποτάμου - Ορφέας Αγίας Τριάδας
Μ. Αλέξ. Ελλήνων - Ελπίδες Χαλάστρας
Απόλλων Καστανά - Δόξα Πετρωτού
Μακεδονικός Μοναστηρίου - Φίλιππος Χαλκηδόνας
ΑΟ Θράκης - Μακεδών Ευόσμου


B’ ΟΜΙΛΟΣ
(12η αγωνιστική)
ΑΣ Κωφών Β. Ελλάδας - ΠΑΟ Καρτερών 2-3
Αστραπή Νεάπολης – Αίολος  2-1
Πυρσός Θεσσαλονίκης - Ακαδημία Ποδ. Νεάπολης      1-4
ΑΕ Νεάπολης Αστραπή Θ. - Δόξα Ρετζικίου       2-1
Πρ. Θύελλα Ανακύκλωση - Ντίνος Κούης  4-1

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΣΤΡΑΠΗ ΝΕΑΠΟΛΗΣ        26      26-12
2.       ΠΑΟ ΚΑΡΕΤΕΡΩΝ      24      28-21
3.       ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ          20      24-15
4.       ΑΙΟΛΟΣ     19      22-16
5.       ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ       17      22-19
6.       ΠΡ. ΘΥΕΛΛΑ     14      21-20
7.       ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ ΑΣΤΡΑΠΗ    13      17-21
8.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ   10      25-25
9.       ΑΣ KΩΦΩΝ         9        23-33
10.     ΠΥΡΣΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ  8        14-29
11.     ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ    5        18-29


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΟ Καρτερών - Εθνικός Αστέρας
Αίολος - ΑΣ Κωφών Β. Ελλάδας
Δόξα Ρετζικίου - Αστραπή Νεάπολης
Ντίνος Κούης - Πυρσός Θεσσαλονίκης
ΑΕ Νεάπολης Αστραπή Θ. - Πρ. Θύελλα Ανακύκλωση


Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
(12η αγωνιστική)
Δόξα Λακκιάς - Πυρσός Αγίας Τριάδας     0-4
Κανάρης - ΑΕ Ελπίδα Τούμπας        1-6
Αργοναύτης Καλαμαριάς - Ηρακλής Παπάφη      2-0
Χαρίλαος Επαμεινώνδας - ΑΟ Αρετσού     4-4
ΑΕ Ποντίων - Ιπποκράτης Σουρωτής         3-1
Ιωάννης Παπάφης - Καπετάν Άγρας 2-2

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΕ ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ       28      37-20
2.       ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ     26      35-14
3.       ΠΥΡΣΟΣ ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ         25      30-11
4.       ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ  24      33-16
5.       ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛ.  24      28-17
6.       ΚΑΠΕΤΑΝ ΑΓΡΑΣ      20      26-18
7.       ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΦΗΣ 17      21-26
8.       ΚΑΝΑΡΗΣ 15      26-24
9.       ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΠΑΦΗ  11      17-23
10.     ΔΟΞΑ ΛΑΚΚΙΑΣ          5        13-44
11.     Α.Ο. ΑΡΕΤΣΟΥ   5        18-34
12.     ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝ.         2        12-49

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πυρσός Αγίας Τριάδας - ΑΕ Ελπίδα Τούμπας
Ηρακλής Παπάφη - Δόξα Λακκιάς
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς - Κανάρης
Ιπποκράτης Σουρωτής - Αργοναύτης Καλαμαριάς
Καπετάν Άγρας - Χαρίλαος Επαμεινώνδας
ΑΕ Ποντίων - Ιωάννης Παπάφης


Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
(12η αγωνιστική)
Απόλλων Απολλωνίας - Εύοσμος 2006      2-0
Μελισσουργός - Δάφνη Ευαγγελισμού        3-1
ΑΕ Λευκούδας - Νίκη Ηρακλείου     2-3
Φλόγα Λαγκαδικίων - Ελπίδες Κορώνειας  1-2
Άρης Ξηροποτάμου - Ηρακλής Χρυσαυγής          3-0
Μακεδονία Καλαμωτού - Μ. Αλέξ. Νυμφόπετρας         1-5

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ  32      32-7
2.       Μ. ΑΛ. ΝΥΜΦΟΠΕΤΡΑΣ      23      30-20
3.       ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ         22      23-15
4.       ΝΙΚΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ     20      22-14
5.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ         19      26-21
6.       ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ   18      37-28
7.       HΡΑΚΛΗΣ ΧΡΥΣΑΥΓΗΣ      15      23-28
8.       ΕΥΟΣΜΟΣ 2006 15      13-20
9.       ΑΕ ΛΕΥΚΟΥΔΑΣ        13      17-16
10.     ΦΛΟΓΑ ΛΑΓΚΑΔΙΚΙΩΝ       12      19-27
11.     ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ       7        15-31
12.     ΜΑΚ. ΚΑΛΑΜΩΤΟΥ  5        8-34


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Εύοσμος 2006 - Δάφνη Ευαγγελισμού
Νίκη Ηρακλείου - Απόλλων Απολλωνίας
Ελπίδες Κορώνειας - Μελισσουργός
Ηρακλής Χρυσαυγής - ΑΕ Λευκούδας
Μ. Αλέξ. Νυμφόπετρας - Φλόγα Λαγκαδικίων
Άρης Ξηροποτάμου - Μακεδονία Καλαμωτού
Το σχόλιό σας

Σχετικά με το blog
-Το blog μας περιλαμβάνει αιχμηρά και καυστικά σχόλια από την επικαιρότητα που επηρεάζουν άμεσα την ζωή μας...!

-ΕΠΙΣΗΣ... ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ - και όχι μόνο - ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ

Υ.Γ.1 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ (ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ) ΟΤΙ ΚΕΧΑΓΙΑ ΣΤΑ "ΑΡΧ...Α" ΜΑΣ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΜΟΙΑ ...!!!

Y.Γ.2 ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ...ΚΑΤΩ...ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ...
Αναζήτηση
Προηγούμενα Άρθρα
Τελευταίες δημοσιεύσεις
11/10Δήμος ΠΑΙΟΝΙΑΣ :23η Γιορτή Κάστανου Γρίβας !
11/10Δήμος ΛΑΓΚΑΔΑ : Τοποθετήθηκε υπόγειος κάδος στο κέντρο της πόλης στην πλατεία του Λαγκαδά
1/10ΧΑΛΑΣΤΡΑ : Δράσεις του 3ου Δημοτικού Χαλάστρας την ημέρα του Αθλητισμού