Γάτος...Ο Μακεδών!
Φίλους έχω μόνο τα ποντίκια...
***ΠΡΟΣΟΧΗ***
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από τις 20 Δεκεμβρίου η υπηρεσία του Capital.gr
Capital Blogs θα αναστείλει τη λειτουργία της για τεχνικούς λόγους.
Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Λίγα λόγια για εμένα
Στην αρχή ήμουν άσπρος...! αλλά με τις βλακίες που ακούω και βλέπω καθημερινά έγινα μαύρος...!
Σελίδες


ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Ε.Π.Σ.Μ. - ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ - ΤΖΕΝΗ ΓΟΥΣΗ
1261 αναγνώστες
Δευτέρα, 7 Μαρτίου 2011
00:11

 

Η αντεπίθεση της Ένωσης Συκεών

 

Η αντεπίθεση της Ένωσης Συκεών

Ελλιπείς η αγωνιστική δραστηριότητα στα γήπεδα του Ν. Θεσσαλονίκης, με τη διεξαγωγή μόνο της η Α1 κατηγορία της ΕΠΣΜ καθώς επίσης του Γ’ και Δ’ Ομίλου της Α’ κατηγορίας.
Οι πρωτοπόροι, Ολυμπιακός Κυμίνων και Δόξα Πενταλόφου «στραβοπάτησαν» μια και αναδείχθηκαν ισόπαλοι, με Ελευθεριακό (0-0) και Εθνικό Μαλγάρων (2-2) αντίστοιχα, αποτελέσματα που επέτρεψαν στην Ένωση Συκεών να μπει στο «κόλπο» της ανόδου με τη νέα νικηφόρα της εμφάνιση με 2-0 μέσα στην Μαλακοπή. Ευνοημένη και η Ηλιούπολη, που νίκησε επίσης εκτός έδρας με 4-1 τον Βορρά Αμπελοκήπων.
Αναλυτικά, ολόκληρη η αγωνιστική κίνηση στα γήπεδα του Ν. Θεσσαλονίκης, έχει ως εξής:

Α1 KAΤΗΓΟΡΙΑ
(25η αγωνιστική)
Ελευθεριακός - Ολυμπιακός Κυμίνων         0-0
Ιωνικός - Μακεδονικός Γέφυρας       0-2
Βορράς Αμπελοκήπων - ΓΣ Ηλιούπολης    1-4
Παύλος Μελάς - Ομόνοια Σίνδου      2-0
ΠΟ Μαλακοπής - Ένωση Συκεών     0-2
Φοίνικας Πολίχνης - Κεραυνός Αγγελοχωρίου     1-0
Εθνικός Πυλαίας - Ηρακλής Αμπελοκήπων         0-1
Δόξα Πενταλόφου - Εθνικός Μαλγάρων    2-2

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜ. 50      46-18
2.       ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ         47      43-24
3.       ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ         47      33-14
4.       ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ     46      42-24
5.       ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ      40      32-20
6.       ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠ.                   37      35-20
7.       ΠΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ       36      44-40
8.       ΕΘΝ. ΜΑΛΓΑΡΩΝ       35      30-25
9.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ   30      39-35
10.     ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ         30      26-32
11.     ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ        30      43-44
12.     ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦ. 28      24-35
13.     ΙΩΝΙΚΟΣ   27      33-43
14.     ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ     27      20-28
15.     ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ        20      27-40
16.     ΚΕΡ. ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ         18      17-35
17.     ΒΟΡΡΑΣ ΑΜΠΕΛ.       5        13-69


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ιωνικός - Ελευθεριακός
Ολυμπιακός Κυμίνων - Βορράς Αμπελοκήπων
Μακεδονικός Γέφυρας - Παύλος Μελάς
ΓΣ Ηλιούπολης - ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας
Ομόνοια Σίνδου - Φοίνικας Πολίχνης
Ένωση Συκεών - Εθνικός Πυλαίας
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Δόξα Πενταλόφου
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Μακεδονικός Λητής


A’ KAΤΗΓΟΡΙΑ
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
(20η αγωνιστική)
Άγ. Γεώργιος Ν. Κρήνης - Νίκη Μεσημερίου      4-1
Αναγέννηση Ρυσίου - Ποσειδώνας Μηχανιώνας  0-2
Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου - Ποσειδώνας Καλαμαριάς         0-1
Απόλλων Κάτω Σχολαρίου - Αχιλλέας Περαίας   1-2
Μαραθώνας - ΑΕ Φαλήρου     2-1
Ορφέας Σουρωτής - Φοίνικας Καλαμαριάς 1-6

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΕ ΚΡΗΝΗΣ       43      32-11
2.       ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ   38      42-21
3.       ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ      36      32-18
4.       ΠΟΣ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ   34      39-17
5.       ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ    34      45-34
6.       ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΡΑΙΑΣ 33      35-19
7.       ΑΕ ΦΑΛΗΡΟΥ    27      35-34
8.       ΑΠΟΛΛΩΝ Κ. ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ          25      18-19
9.       ΝΙΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ  24      32-35
10.     ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ  23      29-33
11.     ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ    12      28-55
12.     ANAΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ       8        11-29
13.     ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ     7        21-61

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Νίκη Μεσημερίου - Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Ποσειδώνας Καλαμαριάς - Άγ. Γεώργιος Ν. Κρήνης
Αχιλλέας Περαίας - Αναγέννηση Ρυσίου
ΑΕ Φαλήρου - Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου
Φοίνικας Καλαμαριάς - Απόλλων Κάτω Σχολαρίου
ΑΕ Κρήνης - Ορφέας Σουρωτής


Δ ΟΜΙΛΟΣ
(20η αγωνιστική)
Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - ΑΕ Αγ. Γεωργίου  1-1
Ελλήσποντος Κριθιάς - Δόξα Ασσήρου      2-1
Απόλλων Ζαγκλιβερίου - ΑΠΕ Λαγκαδά    3-4
Φοίνικας Σχολαρίου - Ιάσων Αυγής  0-2
Μ. Αλέξ. Μελισσοχωρίου - Δόξα Περιβολακίου  1-2
Κεραυνός Κολχικού - ΑΕ Κορώνειας         1-0

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ   40      33-12
2.       ΔΟΞΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΟΥ       37      30-19
3.       ΜΑΚ. ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ         35      36-25
4.       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ     31      27-19
5.       ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ   31      27-16
6.       ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ 31      37-22
7.       ΑΕ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ       30      31-25
8.       Μ ΑΛ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ    25      21-25
9.       ΤΡΙΤΩΝ ΒΟΛΒΗΣ                 24      27-25
10.     ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ         22      27-37
11.     ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ      11      23-47
12.     ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ         8        17-43
13.     ΑΕ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ 7        13-34

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Αγ. Γεωργίου - Δόξα Ασσήρου
ΑΠΕ Λαγκαδά - Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου
Ιάσων Αυγής - Ελλήσποντος Κριθιάς
Δόξα Περιβολακίου - Απόλλων Ζαγκλιβερίου
ΑΕ Κορώνειας - Φοίνικας Σχολαρίου
Τρίτων Βόλβης - Κεραυνός Κολχικού
 

Δ' Εθνική - Αποτελέσματα & Βαθμολογία

 

Αποτελέσματα 2ου ομίλου 24η αγωνιστική 5-3-2011
Αγώνας
Σκορ
ΠΑΟΝΕ - Οδυσσέας Κορδελιού
0-1
Καμπανιακός - ΠΟ Μουδανιών
3-0
Θερμαϊκός Θέρμης - Απόλλων Καλαμαριάς
0-2
Μ. Αλέξανδρος Ν. Μυλοτόπου - Δόξα Χέρσου
1-0
Αχιλλέας Τριανδρίας - Εθνικός Σοχού
3-2
Κιλκισιακός - Ολυμπιακός Γαλατάδων
0-1
Απόλλων Αρναίας - Νίκη Πολυγύρου
2-1
Νέα Καλλικράτεια - ΠΑΟ Διοικητηρίου
0-0
Ρεπό: ΠΑΟ Κουφαλίων

Βαθμολογία 2ου ομίλου 5-3-2011
Θέση
Ομάδες
Αγώνες
Νι.
Ισ.
Ητ.
Γκολ
Βαθμοί
1
Απόλλων Καλαμαριάς
23
20
3
0
54-8
63
2
Οδυσσέας Κορδελιού
23
20
2
1
48-15
62
3
Εθνικός Σοχού
23
14
8
1
44-16
50
4
Απόλλων Αρναίας
23
12
6
5
38-28
42
5
Νέα Καλλικράτεια
23
10
8
5
27-19
38
6
Κιλκισιακός
22
11
4
7
32-18
37
7
Αχιλλέας Τριανδρίας
23
11
2
10
33-35
35
8
Καμπανιακός
22
9
3
10
32-32
30
9
Δόξα Χέρσου
22
8
6
8
19-20
30
10
ΠΑΟ Διοικητηρίου
23
6
10
7
20-24
28
11
ΠΑΟ Κουφαλίων
22
8
3
11
25-27
27
12
Θερμαϊκός Θέρμης
23
5
5
13
23-41
20
13
Ολυμπιακός Γαλατάδων
22
4
7
11
11-25
19
14
Μ. Αλέξανδρος Ν. Μυλοτόπου
22
5
4
13
21-37
19
15
ΠΑΟΝΕ
23
3
8
12
18-29
17
16
Νίκη Πολυγύρου
23
2
4
17
14-47
8
17
ΠΟ Μουδανιών
22
1
3
18
20-59
6
Η Νίκη Πολυγύρου έχει -2 βαθμούς από την περίοδο 2009-2010

Επόμενη (25η αγωνιστική) 13-3-2011
Οδυσσέας Κορδελιού - ΠΟ Μουδανιών
Απόλλων Καλαμαριάς - ΠΑΟΝΕ
Δόξα Χέρσου - Καμπανιακός
Εθνικός Σοχού - Θερμαϊκός Θέρμης
Ολυμπιακός Γαλατάδων - Μ. Αλέξανδρος Ν. Μυλοτόπου
Νίκη Πολυγύρου - Αχιλλέας Τριανδρίας
ΠΑΟ Κουφαλίων - Κιλκισιακός
ΠΑΟ Διοικητηρίου - Απόλλων Αρναίας
Ρεπό: Νέα Καλλικράτεια



Το σχόλιό σας

Σχετικά με το blog
-Το blog μας περιλαμβάνει αιχμηρά και καυστικά σχόλια από την επικαιρότητα που επηρεάζουν άμεσα την ζωή μας...!

-ΕΠΙΣΗΣ... ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ - και όχι μόνο - ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ

Υ.Γ.1 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ (ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ) ΟΤΙ ΚΕΧΑΓΙΑ ΣΤΑ "ΑΡΧ...Α" ΜΑΣ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΜΟΙΑ ...!!!

Y.Γ.2 ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ...ΚΑΤΩ...ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ...
Αναζήτηση
Προηγούμενα Άρθρα
Τελευταίες δημοσιεύσεις