Γάτος...Ο Μακεδών!
Φίλους έχω μόνο τα ποντίκια...
Λίγα λόγια για εμένα
Στην αρχή ήμουν άσπρος...! αλλά με τις βλακίες που ακούω και βλέπω καθημερινά έγινα μαύρος...!
Σελίδες


ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Ε.Π.Σ.Μ. - ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ - ΤΖΕΝΗ ΓΟΥΣΗ
2128 αναγνώστες
Δευτέρα, 4 Απριλίου 2011
02:32

 

Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ-Π.Α.Ο. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 1-2

 
Ανταπόκριση:Τζίκας Χρήστος

 
 
Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Π.Α.Ο. Κουφαλίων μέσα στα Μουδανιά.Μια νίκη που τον κρατάει ζωντανό στο κυνήγι της σωτηρίας ,αφού όπως όλα δείχνουν η χρονιά θα κριθεί την επόμενη αγωνιστική στο παιχνίδι με το Χέρσο.
Η  ‘’πρώτη’’ του Γιώργου Κεφαλά σαν παίχτη προπονητή, συνοδεύτηκε από μια πολύ καλή εμφάνιση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μοναδικές ευκαιρίες  αλλά δυστυχώς η τύχη τους γύρισε την πλάτη. Εκτός από τον υπέρμετρο ζήλο των γηπεδούχων, οι Κουφαλιώτες είχαν να αντιμετωπίσουν και μια ‘’μυστήρια’’ διαιτησία, που προσπαθούσε να ανακόψει με κάθε τρόπο τις επιθετικές ενέργειες των Κυανόλευκων. Χαρακτηριστικό είναι τα 11 οφσάιντ!! που υποδείχτηκαν σε παίχτες των Κουφαλίων, ενώ ακόμα κανείς δεν έχει καταλάβει τον λόγο της δεύτερης κίτρινης κάρτας και αποβολής του Τοσουνίδη.(χάνει το επόμενο παιχνίδι με το Χέρσο).Πολλά ακόμα ανάποδα σφυρίγματα που άφησαν δικαιολογημένα παράπονα
Από αδράνεια της άμυνας προήλθε το γκολ για τους γηπεδούχους στο 32΄,αλλά ευτυχώς ο Τοσουνίδης με κεφαλιά ισοφάρισε στο 42΄στέλνοντας τις δύο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια. Στο 68’ ο Κεφαλάς από κοντά σημάδεψε το δοκάρι, για να έρθει η λύτρωση στο 73’ όταν ο Μάρσης με πλασέ έδωσε μια παράξενη τροχιά στην  μπάλα που κατέληξε στα δίχτυα.

 
 
 

Αποτελέσματα 2ου ομίλου 28η αγωνιστική 3-4-2011
Αγώνας
Σκορ
Εθνικός Σοχού - Οδυσσέας Κορδελιού
1-3
Δόξα Χέρσου - Ολυμπιακός Γαλατάδων
1-0
Απόλλων Καλαμαριάς - Νίκη Πολυγύρου
4-1
ΠΟ Μουδανιών - ΠΑΟ Κουφαλίων
1-2
ΠΑΟΝΕ - ΠΑΟ Διοικητηρίου
0-2
Καμπανιακός - Νέα Καλλικράτεια
3-2
Μ. Αλέξανδρος Ν. Μυλοτόπου - Απόλλων Αρναίας
1-1
Αχιλλέας Τριανδρίας - Κιλκισιακός
1-3
Ρεπό: Θερμαϊκός Θέρμης

Βαθμολογία 2ου ομίλου 3-4-2011
Θέση
Ομάδες
Αγώνες
Νι.
Ισ.
Ητ.
Γκολ
Βαθμοί
1
Απόλλων Καλαμαριάς
27
23
4
0
62-9
73
2
Οδυσσέας Κορδελιού
27
23
2
2
55-18
71
3
Εθνικός Σοχού
27
15
9
3
49-23
54
4
Κιλκισιακός
26
13
6
7
37-20
45
5
Απόλλων Αρναίας
26
12
7
7
39-31
43
6
Νέα Καλλικράτεια
26
11
9
6
34-23
42
7
Αχιλλέας Τριανδρίας
26
12
3
11
37-39
39
8
Καμπανιακός
26
11
5
10
39-34
38
9
Δόξα Χέρσου
26
10
7
9
21-21
37
10
ΠΑΟ Κουφαλίων
26
10
5
11
28-28
35
11
ΠΑΟ Διοικητηρίου
27
8
11
8
23-26
35
12
Θερμαϊκός Θέρμης
26
7
6
13
29-42
27
13
Μ. Αλέξανδρος Ν. Μυλοτόπου
26
5
6
15
22-43
21
14
Ολυμπιακός Γαλατάδων
26
4
8
14
11-34
20
15
ΠΑΟΝΕ
27
3
8
16
20-37
17
16
Νίκη Πολυγύρου
27
3
5
19
17-56
12
17
ΠΟ Μουδανιών
26
2
3
21
25-65
9
Η Νίκη Πολυγύρου έχει -2 βαθμούς από την περίοδο 2009-2010

Επόμενη (29η αγωνιστική) 10-4-2011
Οδυσσέας Κορδελιού - Ολυμπιακός Γαλατάδων
Νίκη Πολυγύρου - Εθνικός Σοχού
ΠΑΟ Κουφαλίων - Δόξα Χέρσου
ΠΑΟ Διοικητηρίου - Απόλλων Καλαμαριάς
Νέα Καλλικράτεια - ΠΟ Μουδανιών
Απόλλων Αρναίας - Καμπανιακός
Κιλκισιακός - Θερμαϊκός Θέρμης
Μ. Αλέξανδρος Ν. Μυλοτόπου - Αχιλλέας Τριανδρίας
Ρεπό: ΠΑΟΝΕ



 
 
Η δράση στην ΕΠΣΜ
A KAΤΗΓΟΡΙΑ
A’ ΟΜΙΛΟΣ
(22η αγωνιστική)
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου - Νίκη Νεοχωρούδας        5-0
Αίας Ευόσμου - ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου     0-1
Μ. Αλέξ. Βραχιάς - Αστέρας Αμπελοκήπων        3-0
ΑΕ Αμπελοκήπων - Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης    0-2
Ταύροι Ελ. Κορδελιού - Δόξα Ελπίδας       2-0
Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου - Αναγέννηση Χαλκηδόνας    2-3

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΝΑΓ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ                  59      65-12
2.       ΑΟΚ ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ                   49      43-15
3.       Μ. ΑΛ. ΒΡΑΧΙΑΣ                   49      50-21
4.       ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ    38      36-28
5.       ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ                   36      42-23
6.       ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛ.     30      29-31
7.       Μ. ΑΛ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ         28      32-28
8.       ΤΑΥΡΟΙ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ   26      29-42
9.       ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 25      33-39
10.     ΣΜΥΡΝΑΪΚΟΣ ΒΑΘ.   20      27-51
11.     ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ 11      21-50
12.     ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ                   4        9-76

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΛΕΙ ΟΦ
Μ. Αλ. Βραχιάς – Αστέρας Αμπελ.
Θερμαϊκός Θεσ. – Αίας Ευόσμου

ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ
Σμυρναϊκός Βαθ. – Δόξα Ελπίδας

B’ΟΜΙΛΟΣ
(22η αγωνιστική)
Αισχύλος Ωραιοκάστρου - Νίκη Ευκαρπίας         0-3 α.α.
Ακρίτες Συκεών - ΑΣ Νεάπολης       2-2
ΑΕ Φιλύρου - Ομόνοια Σταυρούπολης       2-0
Αναγέννηση 2005 - Ολυμπιακός Τερψιθέας         2-2
Φλόγα Ανάληψης - Μ. Αλέξανδρος Θεσ/κης       4-2
ΑΕ Πυλαίας - Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου  3-2

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ      46      31-10
2.       ΝΕΑΠΟΛΗ          45      38-21
3.       ΑΚΡΙΤΕΣ ΣΥΚΕΩΝ      44      46-26
4.       ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ       32      40-30
5.       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ         28      30-31
6.       ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ     28      35-39
7.       Ν. Γ. ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ       27      37-32
8.       ΦΛΟΓΑ ΑΝΑΛΗΨΗΣ  27      39-39
9.       ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ     27      28-34
10.     ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 2005   26      40-44
11.     Μ.ΑΛ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ      25      33-45
12.     ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ       7        15-61

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΛΕΙ ΟΦ
Ακρίτες Συκεών – ΑΕ Φιλύρου
Ομόν. Σταυρούπολης – Ολυμπ. Τερψιθέας

ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ
Αναγέννηση 2005 – Μ. Αλ. Θεσσαλονίκης

Γ ΟΜΙΛΟΣ
(24η αγωνιστική)
ΑΕ Φαλήρου - Νίκη Μεσημερίου      2-3
Αχιλλέας Περαίας - Φοίνικας Καλαμαριάς 1-2
Ποσειδώνας Μηχανιώνας - ΑΕ Κρήνης      0-0
Άγ. Γεώργιος - Ορφέας Σουρωτής    1-0
Αναγέννηση Ρυσίου – Μαραθώνας   2-0
Απόλλων Κ. Σχολαρίου – Ατρ. Αγ. Αντωνίου      2-4

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΕ ΚΡΗΝΗΣ       53      41-11
2.       ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ   48      49-22
3.       ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ      44      39-22
4.       ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ      43      38-18
5.       ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ    40      49-38
6.       ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΡΑΙΑΣ 39      40-24
7.       ΑΕ ΦΑΛΗΡΟΥ    27      41-46
8.       ΝΙΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ  27      38-49
9.       ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ  26      36-38
10.     ΑΠΟΛΛΩΝ Κ. ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ          25      20-30
11.     ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ    18      32-58
12.     ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ     13      28-70
13.     ANAΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ       11      13-38

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Νίκη Μεσημερίου - Φοίνικας Καλαμαριάς
ΑΕ Κρήνης - Αχιλλέας Περαίας
Ορφέας Σουρωτής - Ποσειδώνας Καλαμαριάς
Μαραθώνας - Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Απόλλων Κάτω Σχολαρίου - Άγ. Γεώργιος Ν. Κρήνης
Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου - Αναγέννηση Ρυσίου

Δ ΟΜΙΛΟΣ
(24η αγωνιστική)
Δόξα Περιβολακίου - ΑΕ Αγ. Γεωργίου     5-1
Ιάσων Αυγής - ΑΕ Κορώνειας 0-0
Δόξα Ασσήρου - Τρίτων Βόλβης      2-1
Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - Κεραυνός Κολχικού       1-0
Ελλήσποντος Κριθιάς - Μ. Αλέξ. Μελισσοχωρίου         2-1
Φοίνικας Σχολαρίου - Απόλλων Ζαγκλιβερίου     2-1

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΔΟΞΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΟΥ       46      40-24
2.       ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ   46      41-21
3.       ΜΑΚ. ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ         42      42-28
4.       ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ   38      31-18
5.       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ     37      32-22
6.       ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ 35      41-24
7.       ΤΡΙΤΩΝ ΒΟΛΒΗΣ                 33      34-29
8.       ΑΕ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ       30      34-38
9.       Μ ΑΛ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ    28      26-31
10.     ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ         22      29-44
11.     ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ         17      24-48
12.     ΑΕ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ 14      21-40
13.     ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ      14      30-58

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Αγ. Γεωργίου - ΑΕ Κορώνειας
Τρίτων Βόλβης - Ιάσων Αυγής
Κεραυνός Κολχικού - ΑΠΕ Λαγκαδά
Μ. Αλέξ. Μελισσοχωρίου - Δόξα Ασσήρου
Φοίνικας Σχολαρίου - Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου
Απόλλων Ζαγκλιβερίου - Ελλήσποντος Κριθιάς

B KAΤΗΓΟΡΙΑ
A’ ΟΜΙΛΟΣ
(22η αγωνιστική)
Ατρόμητος Φιλαδέλφειας - ΠΟ Ξηροχωρίου        2-1
ΠΑΟΚ Κυμ./Μαλγάρων - Αξιός Ανατολικού       2-2
Δόξα Αδένδρου – Μαγνησιακός       0-0
Ολυμπιακός Λουδία - Θρίαμβος Παρθενίου         1-0
Φίλιππος Ελεούσας - ΑΟ Μεσήμβριας       1-1
Αναγέννηση Προχώματος - Διγενής Μονολόφου 1-2

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ     54      42-10
2.       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΔΙΑ      48      42-18
3.       ΑΕ ΝΕΩΝ ΣΙΝΔΟΥ      38      41-22
4.       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ   32      35-26
5.       Α.Ο. ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ     29      36-25
6.       ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΕΛΕΟΥΣΑΣ        27      32-33
7.       ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ 25      24-37
8.       ΔΟΞΑ ΑΔΕΝΔΡΟΥ      23      27-34
9.       ΠΑΟΚ ΚΥΜ-ΜΑΛ.      23      31-43
10.     ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ    18      26-44
11.     ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ          16      24-34
12.     ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ    16      21-39
13.     ΠΟ ΞΗΡΟΧΩΡΙΟΥ       15      30-47

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΟ Ξηροχωρίου - Αξιός Ανατολικού
Μαγνησιακός - Ατρόμητος Φιλαδέλφειας
Θρίαμβος Παρθενίου - ΠΑΟΚ Κυμ./Μαλγάρων
ΑΟ Μεσήμβριας - Ολυμπιακός Λουδία
Αναγέννηση Προχώματος - ΑΕ Νέων Σίνδου
Διγενής Μονολόφου - Φίλιππος Ελεούσας

B’ ΟΜΙΛΟΣ
(21η αγωνιστική)
Κανονιέρηδες - ΑΕ Ευόσμου   2-2
Ακαδημία Ποδ. Ζ. Ζάχος - ΑΣ Μενεμένης  4-3
Δόξα Ελευθερίου Κορδελιού – Θεσσαλονίκη       3-0
Δόξα Αγ. Παύλου - ΠΟ Ξηροκρήνης          1-1
Άγιος Δημήτριος – Ρουβίκωνας        2-0
Εθνικός Εύοσμου - Όλυμπος Δενδροποτάμου      5-1

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ         45      58-26
2.       ΔΟΞΑ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ   40      39-22
3.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 33      41-33
4.       ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ   32      38-28
5.       ΡΟΥΒΙΚΩΝΑΣ    32      46-43
6.       ΟΛΥΜΠΟΣ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  31      30-38
7.       ΑΓIΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    28      39-42
8.       ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΖΑΧΟΣ   26      43-40
9.       ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 24      37-52
10.     ΔΟΞΑ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ       24      25-38
11.     ΠΟ ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ      21      26-44
12.     ΑΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ        16      25-41

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κανονιέρηδες - Ακαδημία Ποδ. Ζ. Ζάχος
ΑΕ Εύοσμου - Δόξα Ελευθερίου Κορδελιού
ΑΣ Μενεμένης - Δόξα Αγ. Παύλου
Θεσσαλονίκη - Άγιος Δημήτριος
ΠΟ Ξηροκρήνης - Εθνικός Εύοσμου
Ρουβίκωνας - Όλυμπος Δενδροποτάμου

Γ ΟΜΙΛΟΣ
(21η αγωνιστική)
Πήγασος - Σταυραετός Ευξεινούπολης       διεκ.
Ελπίδες Σταυρούπολης - Θρίαμβος Ευαγγελίστριας       1-6
Κεραυνός Αγίου Παύλου - Εθνικός Μετεώρων    1-0
Ένωση Ανθ. Καρατάσου - Ελπίδες Ηλιούπολης   3-0
ΠΑΟΚ Πολίχνης - ΑΕ Καλλιθέας     0-3

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΕΝΩΣΗ ΑΝΘ. ΚΑΡΑΤΑΣΟΥ          52      49-5
2.       ΚΙΣΣΟΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ     48      50-14
3.       KEΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ  41      44-17
4.       ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ     30      42-33
5.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ         26      22-23
6.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ         21      20-42
7.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ     19      25-28
8.       ΠΗΓΑΣΟΣ 18      28-38
9.       ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ          18      24-33
10.     ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ        13      21-49
11.     ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗΣ      10      18-61

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σταυραετός Ευξεινούπολης - Ελπίδες Σταυρούπολης
Κισσός Χορτιάτη - Κεραυνός Αγ. Παύλου
Θρίαμβος Ευαγγελίστριας - Ένωση Ανθ. Καρατάσου
Εθνικός Μετεώρων - ΠΑΟΚ Πολίχνης
Ελπίδες Ηλιούπολης - ΑΕ Καλλιθέας

Δ ΟΜΙΛΟΣ
(21η αγωνιστική)
Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη – Μελιτέας 1-2
ΑΕ Χαριλάου – Πέρα    0-1
Προοδευτική – Χελιδόνια        1-1
Αισχύλος Θεσσαλονίκης - ΑΕ Μαρτίου      4-1
Αριστοτέλειο Κολέγιο – Αριστοτέλης        2-3

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΜΕΛΙΤΕΑΣ         39      29-17
2.       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ        36      42-23
3.       ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ       31      35-28
4.       ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ        29      29-28
5.       ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΕΓΙΟ  27      36-31
6.       ΑΕ ΧΑΡΙΛΑΟΥ  27      37-29
7.       ΑΕ ΜΑΡΤΙΟΥ     21      30-40
8.       ΜΕΝΤΕΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ          21      30-30
9.       ΠΕΡΑ         21      28-40
10.     ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 16      20-34
11.     ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ   16      17-33

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μελιτέας - ΑΕ Χαριλάου
Μέντεκας Καλαμαριάς - Προοδευτική
Πέρα - Αισχύλος Θεσσαλονίκης
Χελιδόνια - Αριστοτέλειο Κολέγιο
ΑΕ Μαρτίου - Αριστοτέλης

Ε ΟΜΙΛΟΣ
(21η αγωνιστική)
ΑΟ Καρδίας - Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής     1-0
Δόξα Τριλόφου - Ελπίδες Θερ. Θέρμης      2-1
Αετός Βασιλικών - Ερμής Μηχανιώνας      1-2
Αστέρας Ραιδεστού - Νίκη Κερασιάς          3-0
Ατρόμητος Τριαδίου - Ατρόμητος Πλαγιαρίου    0-2
Θρίαμβος Ταγαράδων – Πανόραμα  2-4

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ         51      55-20
2.       ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ         45      36-17
3.       ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ      41      35-23
4.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΘΕΡ. ΘΕΡΜΗΣ      39      40-17
5.       ΔΟΞΑ ΤΡΙΛΟΦΟΥ       38      43-25
6.       ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ     28      24-27
7.       ΠΑΝΟΡΑΜΑ      27      29-30
8.       ΝΙΚΗ ΚΕΡΑΣΙΑΣ         23      29-42
9.       ΑΤΡ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 18      26-38
10.     ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ    17      20-45
11.     ΕΡΜΗΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ        12      16-37
12.     ΑΕΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ    10      17-49

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Καρδίας - Δόξα Τριλόφου
Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής - Αετός Βασιλικών
Ελπίδες Θερ. Θέρμης - Αστέρας Ραιδεστού
Ερμής Μηχανιώνας - Ατρόμητος Τριαδίου
Νίκη Κερασιάς - Θρίαμβος Ταγαράδων
Ατρόμητος Πλαγιαρίου - Πανόραμα

Ζ ΟΜΙΛΟΣ
(22η αγωνιστική)
Αετός Άνω Σταυρού - Πρόοδος Αδάμ        1-1
ΑΕ Πολυδενδρίου - Μ. Αλέξ. Νέας Απολλωνίας 1-0
Αστραπή Νικομηδινού - Δόξα Αρετής        0-3
Διγενής Κρυονερίου - Ελλήσποντος Μαδύτου     2-3
Ηρακλής Μοδίου - Μακεδονικός Ασκού    3-6
Εθνικός Προφήτη - ΠΑΟΚ Σταυρού 1-2

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΔΟΞΑ ΑΡΕΤΗΣ   53      60-18
2.       ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ     48      56-26
3.       ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ        39      59-34
4.       Μ. ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ   33      43-38
5.       ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ    31      42-42
6.       ΑΣ ΑΡΕΘΟΥΣΑ  30      34-29
7.       ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ        29      34-37
8.       ΑΕ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ  25      25-30
9.       ΑΕΤΟΣ AΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ       22      23-41
10.     ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ      20      34-46
11.     ΠΡΟΟΔΟΣ ΑΔΑΜ        20      23-49
12.     EΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ  12      32-46
13.     ΑΣΤΡΑΠΗ ΝΙΚΟΜΗΔΙΝΟΥ 12      16-45

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πρόοδος Αδάμ - Μ. Αλέξ. Νέας Απολλωνίας
Δόξα Αρετής - Αετός Άνω Σταυρού
Ελλήσποντος Μαδύτου - ΑΕ Πολυδενδρίου
Μακεδονικός Ασκού - Διγενής Κρυονερίου
Εθνικός Προφήτη - ΑΣ Αρέθουσα
ΠΑΟΚ Σταυρού - Ηρακλής Μοδίου

ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ
(22η αγωνιστική)
Φίλιππος Παλαιοκάστρου - Εθνικός Λαγυνών     4-2
ΠΑΟ Ξυλούπολης - ΑΠΟ Λαχανά    4-0
Αστέρας Ανάληψης – Λευκοχωριακός       2-3
Δόξα Δρυμού - Δράση Αρδαμερίου   3-1
Νέστωρ Όσσας - ΠΑΟ Δορκάδας     0-3 α.α.
Άρης Καβαλαρίου - Κεραυνός Ωραιοκάστρου     1-1

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ    44      39-20
2.       ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  39      40-19
3.       ΛΕΥΚΟΧΩΡΙΑΚΟΣ     38      36-23
4.       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ      36      35-20
5.       ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ         34      25-17
6.       ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 32      31-25
7.       ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ     32      42-26
8.       ΠΑΟ ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ  31      39-25
9.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ 25      27-35
10.     ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ        23      28-38
11.     ΑΠΟ ΛΑΧΑΝΑ   15      28-48
12.     ΔΡΑΣΗ ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ          14      24-47
13.     ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ 4        8-60

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Εθνικός Λαγυνών - ΑΠΟ Λαχανά
Λευκοχωριακός - Φίλιππος Παλαιοκάστρου
Δράση Αρδαμερίου - ΠΑΟ Ξυλούπολης
ΠΑΟ Δορκάδας - Δόξα Δρυμού
Άρης Καβαλαρίου - Ποντιακός Πολυδενδρίου
Κεραυνός Ωραιοκάστρου - Νέστωρ Όσσας

Γ’ KAΤΗΓΟΡΙΑ
A’ ΟΜΙΛΟΣ
(20η αγωνιστική)
Φίλιππος Χαλκηδόνας - Αστραπή Δενδροποτάμου        0-1
ΑΟ Θράκης - Δόξα Πετρωτού 0-3 α.α.
Μακεδονικός Μοναστηρίου - Ελπίδες Χαλάστρας        5-1
Απόλλων Καστανά - Ορφέας Αγίας Τριάδας        5-1
Αστραπή Μεσαίου - Μ. Αλέξ. Ελλήνων     3-2

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΩΤΟΥ      46      54-18
2.       ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡ.      41      45-25
3.       ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ  38      55-25
4.       ΜΑΚ. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ         38      39-25
5.       ΜΑΚΕΔΩΝ ΕΥΟΣΜΟΥ        35      51-31
6.       Μ. ΑΛ. ΕΛΛΗΝΩΝ      27      40-32
7.       ΦΙΛ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ   14      25-43
8.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ        14      33-43
9.       ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΣΤΑΝΑ         14      28-52
10.     ΟΡΦΕΑΣ ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ         6        22-68
11.     ΑΟ ΘΡΑΚΗΣ       4        25-55

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστραπή Δενδροποτάμου - Δόξα Πετρωτού
Ελπίδες Χαλάστρας - ΑΟ Θράκης
Ορφέας Αγίας Τριάδας - Μακεδών Ευόσμου
Μ. Αλέξ. Ελλήνων - Μακεδονικός Μοναστηρίου
Αστραπή Μεσαίου - Απόλλων Καστανά

B’ ΟΜΙΛΟΣ
(20η αγωνιστική)
Πυρσός Θεσσαλονίκης - ΠΑΟ Καρτερών  4-2
ΑΕ Νεάπολης Αστραπή Θ. - Αστραπή Νεάπολης          4-6
Ντίνος Κούης - ΑΣ Κωφών Β. Ελλάδας     4-0
Δόξα Ρετζικίου - Εθνικός Αστέρας   5-1
Ακαδημία Ποδ. Νεάπολης – Αίολος 2-6

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΣΤΡΑΠΗ ΝΕΑΠΟΛΗΣ        41      49-26
2.       ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ          36      44-23
3.       ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ       35      48-28
4.       ΠΑΟ ΚΑΡΕΤΕΡΩΝ      34      40-35
5.       ΑΙΟΛΟΣ     33      39-24
6.       ΠΡ. ΘΥΕΛΛΑ     25      40-37
7.       ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ ΑΣΤΡΑΠΗ    24      40-40
8.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ   14      38-50
9.       ΑΣ KΩΦΩΝ         13      39-68
10.     ΠΥΡΣΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ  13      26-53
11.     ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ    9        37-56

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΟ Καρτερών - Αστραπή Νεάπολης
ΑΣ Κωφών Β. Ελλάδας - ΑΕ Νεάπολης Αστραπή Θ.
Εθνικός Αστέρας - Πρ. Θύελλα Ανακύκλωση
Αίολος - Ντίνος Κούης
Ακαδημία Ποδ. Νεάπολης - Δόξα Ρετζικίου

Γ ΟΜΙΛΟΣ
(20η αγωνιστική)
Xαρίλαος Επαμεινώνδας - Πυρσός Αγίας Τριάδας        0-5
ΑΕ Ποντίων - Αργοναύτης Καλαμαριάς     0-1
Ιωάννης Παπάφης – Κανάρης 3-1
Καπετάν Άγρας - Δόξα Λακκιάς       2-4
Ιπποκράτης Σουρωτής - ΑΕ Ελπίδα Τούμπας      3-4
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς - Ηρακλής Παπάφη     0-4

ΟΜΑΔΑ               Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ     47      57-21
2.       ΑΕ ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ       44      55-32
3.       ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ  43      60-28
4.       ΠΥΡΣΟΣ ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ         43      65-21
5.       ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛ.  37      43-28
6.       ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΦΗΣ 29      36-45
7.       ΚΑΠΕΤΑΝ ΑΓΡΑΣ      28      44-44
8.       ΚΑΝΑΡΗΣ 24      38-47
9.       ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΠΑΦΗ  19      35-40
10.     ΔΟΞΑ ΛΑΚΚΙΑΣ          14      29-62
11.     Α.Ο. ΑΡΕΤΣΟΥ   12      30-64
12.     ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝ.         2        18-80

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πυρσός Αγίας Τριάδας - Αργοναύτης Καλαμαριάς
Κανάρης - Χαρίλαος Επαμεινώνδας
Η δράση στην ΕΠΣΜ
Το πλεονέκτημα στα πλέι οφ πήρε ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, ο οποίος πέρασε νικηφόρα από τον Εύοσμο, επικρατώντας του Αίαντα με 1-0 , στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Α’ κατηγορίας.
Δόξα Λακκιάς - ΑΕ Ποντίων
ΑΕ Ελπίδα Τούμπας - Ιωάννης Παπάφης
Ηρακλής Παπάφη - Καπετάν Άγρας
ΑΟ Αρετσού - Ιπποκράτης Σουρωτής

Δ ΟΜΙΛΟΣ
(20η αγωνιστική)
Φλόγα Λαγκαδικίων - Εύοσμος 2006         1-1
Άρης Ξηροποτάμου - ΑΕ Λευκούδας         0-1
Μακεδονία Καλαμωτού – Μελισσουργός   0-3
Μ. Αλέξ. Νυμφόπετρας - Απόλλων Απολλωνίας 2-0
Ηρακλής Χρυσαυγής - Δάφνη Ευαγγελισμού        2-4
Ελπίδες Κορώνειας - Νίκη Ηρακλείου        0-0

ΟΜΑΔΑ              Β       ΓΚΟΛ
1.       ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ  44      52-18
2.       ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ   40      59-33
3.       Μ. ΑΛ. ΝΥΜΦΟΠΕΤΡΑΣ      37      46-33
4.       ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ         36      43-27
5.       ΝΙΚΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ     32      29-21
6.       ΕΥΟΣΜΟΣ 2006 32      30-30
7.       ΑΕ ΛΕΥΚΟΥΔΑΣ        32      33-21
8.       ΦΛΟΓΑ ΛΑΓΚΑΔΙΚΙΩΝ       23      35-47
9.       ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ         22      34-41
10.     HΡΑΚΛΗΣ ΧΡΥΣΑΥΓΗΣ      18      34-53
11.     ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ       14      27-47
12.     ΜΑΚ. ΚΑΛΑΜΩΤΟΥ  5        12-63

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Εύοσμος 2006 - ΑΕ Λευκούδας
Μελισσουργός - Φλόγα Λαγκαδικίων
Απόλλων Απολλωνίας - Άρης Ξηροποτάμου
Δάφνη Ευαγγελισμού - Μακεδονία Καλαμωτού
Νίκη Ηρακλείου - Μ. Αλέξ. Νυμφόπετρας
Ελπίδες Κορώνειας - Ηρακλής Χρυσαυγής
Το σχόλιό σας

Σχετικά με το blog
-Το blog μας περιλαμβάνει αιχμηρά και καυστικά σχόλια από την επικαιρότητα που επηρεάζουν άμεσα την ζωή μας...!

-ΕΠΙΣΗΣ... ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ - και όχι μόνο - ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ

Υ.Γ.1 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ (ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ) ΟΤΙ ΚΕΧΑΓΙΑ ΣΤΑ "ΑΡΧ...Α" ΜΑΣ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΜΟΙΑ ...!!!

Y.Γ.2 ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ...ΚΑΤΩ...ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ...
Αναζήτηση
Προηγούμενα Άρθρα
Τελευταίες δημοσιεύσεις
11/10Δήμος ΠΑΙΟΝΙΑΣ :23η Γιορτή Κάστανου Γρίβας !
11/10Δήμος ΛΑΓΚΑΔΑ : Τοποθετήθηκε υπόγειος κάδος στο κέντρο της πόλης στην πλατεία του Λαγκαδά
1/10ΧΑΛΑΣΤΡΑ : Δράσεις του 3ου Δημοτικού Χαλάστρας την ημέρα του Αθλητισμού